Pisanie prac
Pisanie prac dyplomowych (licencjackich, magisterskich i inżynierskich)
Napisanie i późniejsza obrona pracy dyplomowej to bez wątpienia największe wyzwanie czekające na studentów. Wymagana długość takiej pracy wynosi co najmniej kilkadziesiąt stron gotowego tekstu. Co więcej, musi to być wartościowa i całkowicie unikalna treść. W przeciwnym wypadku praca może zostać zakwestionowana przez promotora. Toteż pisanie prac dyplomowych nie jest prostym zadaniem.
Poprawne napisanie pracy dyplomowej wymaga bardzo dużej ilości wolnego czasu, gdyż jest to wymagający i zarazem wieloetapowy proces. Jednak nie każdy dysponuje takim czasem. Doskonale rozumiemy to, że wiele osób w czasie studiów rozpoczyna pracę nad swoją karierą zawodową. Z kolei inni poświęcają się rozwojowi własnej pasji. Być może sam należysz do tej grupy i po prostu nie masz czasu na pisanie swojej pracy dyplomowej. Jeżeli tak, mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Dzięki naszemu serwisowi możesz otrzymać kompleksową pomoc w zakresie pisania pracy licencjackiej, magisterskiej lub inżynierskiej.
Profesjonalne wsparcie w pisaniu prac dyplomowych
Pisanie pracy dyplomowej wiąże się z ogromem różnych obowiązków. Najpierw trzeba wybrać odpowiedni temat takiej pracy. Później należy przedstawić go promotorowi wraz z opracowanym konspektem, a także proponowaną bibliografią. Następnym etapem jest poszukiwanie źródeł oraz opracowań naukowych. Dopiero po wykonaniu wszystkich tych kroków można przejść do pisania pracy, czyli do najtrudniejszego zadania.
Jeżeli czujesz się przytłoczony nadmiarem obowiązków i obawiasz się, że zabraknie Ci czasu na przygotowanie pracy dyplomowej, zachęcamy do skorzystania z naszego serwisu. Jak możemy Ci pomóc? To proste!
Nasz zespół tworzą doświadczeni pisarze, którzy specjalizują się w pisaniu pracy dyplomowych. Oczywiście są to osoby o zupełnie różnych umiejętnościach oraz doświadczeniu. Naszym celem było bowiem stworzenie możliwie najbardziej wszechstronnej grupy pisarzy. Koniec końców nie chcemy, aby doświadczony inżynier musiał pisać prace z zakresu humanistyki. Dlatego każdy nasz redaktor posiada swój własny profil zawierający informację o jego:
- wykształcenie;
- zrealizowanych projektach;
- preferowanych tematach;
- pozycji w naszym rankingu pisarzy;zdobytych ocenach w aspekcie terminowości oraz rzetelności.
Dzięki temu możesz lepiej poznać wszystkich naszych pisarzy. To z kolei pozwoli Ci na świadome wybranie osoby, która obejmie patronat nad tworzeniem Twojej pracy dyplomowej. W ten sposób zyskasz gwarancję tego, że cały proces odbędzie się pod czujnym okiem doświadczonego autora.
Jeżeli zatem utknąłeś i nie wiesz, jak napisać pracę licencjacką, magisterską lub inżynierską, nie czekaj do ostatniej chwili! Już teraz możesz zamieścić darmowe ogłoszenie na naszej stronie. Po jego publikacji otrzymasz oferty od zainteresowanych pisarzy. Wówczas będziesz mógł wybrać jednego z autorów, a wtedy proces tworzenia pracy dyplomowej naprawdę przyspieszy!
Co możemy Ci zaoferować?
Zdecydowanie największą zaletą naszej oferty jest elastyczny charakter. Dlatego możemy zapewnić Ci pomoc na dosłownie każdym etapie pisania Twojej pracy licencjackiej, magisterskiej lub inżynierskiej. Masz problem z wyborem tematu? Ciężko Ci skompletować źródła i opracowania? A może napisałeś już większość pracy, ale potrzebujesz korekty ze strony doświadczonego pisarza? Nasi doświadczeni autorzy pomogą Ci na każdym z wymienionych etapów!
Tym samym zakres naszych usług będzie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki naszemu serwisowi możesz uzyskać wsparcie w:
- wyborze tematu pracy licencjackiej, magisterskiej lub inżynierskiej;
- stworzeniu unikalnego konspektu oraz planu pracy, który możesz przedstawić promotorowi;
- stworzeniu unikalnej i wartościowej treści pracy;
- skompletowaniu bibliografii, czyli opracowań poświęconych danemu zagadnieniu;
- przygotowaniu streszczenia pracy, które może być wymagane przy obronie;
- opracowaniu tematu w związku z obroną pracy
- przygotowaniu prezentacji multimedialnej, która zostanie wykorzystana przy obronie pracy.
Jak widzisz, możemy pomóc Ci dosłownie we wszystkim – począwszy od wybrania tematu i zbierania materiałów, skończywszy na opracowaniu gotowej treści. Z naszym serwisem przekonasz się, że pisanie pracy licencjackiej, magisterskiej lub licencjackiej wcale nie musi być trudne!
Dlaczego powinieneś wybrać nasz serwis?
Być może natrafiłeś już wcześniej na serwisy lub osoby świadczące usługi w zakresie pisania prac dyplomowych. Jednak my możemy przedstawić Ci bardzo konkretne argumenty przemawiające za wyborem naszego serwisu. Oto nasz dekalog kluczowych zalet:
- Nasz zespół tworzą doświadczeni i kompetentni pisarze.
- Zapewniamy Ci gwarancję terminowego przygotowania pracy.
- Zobowiązujemy się do zachowania poufności w związku ze zleconą pracą.
- Przy każdym zleceniu dbamy o wysoką jakość i zawartość merytoryczną gotowej treści.
- Tworzona przez nas treść zawsze jest oryginalna – plagiatom mówimy wyraźne NIE!
- Gwarantujemy pełną poprawność językową, ortograficzną oraz stylistyczną gotowej pracy.
- Przy tworzeniu treści nasi pisarze posługują się specjalistyczną terminologią dotyczącą danego zagadnienia.
- Kompleksowa obsługa redakcyjna zapewnia spójną i ciekawą treść.
- W razie potrzeby zapewnimy Ci pomoc w formatowaniu pracy.
- Oferujemy przystępne i bardzo konkurencyjne ceny.
Gotowy? Do startu... start!
Pomoc pisarzy w pisaniu pracy dyplomowej będzie nieocenionym wsparciem dla wszystkich studentów. Twoja praca dyplomowa jest w końcu zbyt cenna, aby powierzyć jej pisanie byle komu. Dlatego w naszym serwisie stawiamy wyłącznie na sprawdzonych pisarzy, którzy przygotują dla Ciebie wartościową i oryginalną treść. Wśród nich znajdziesz absolwentów najlepszych polskich uczelni, czyli posiadaczy tytułu magistra lub doktora. Pomoc kogoś takiego sprawi, że dużo łatwiej będzie Ci oddać gotową pracę!
Jak wybrać temat pracy dyplomowej ?
Temat pracy dyplomowej powinien być dobrany zgodnie z kierunkiem studiów oraz specjalizacji, która została przez Ciebie wybrana. Wybór tematu powinien wskazywać na chęć rozwiązania pewnego problemu naukowego lub na dążenie do poszerzenia wiedzy we wskazanym zakresie. Dobrze jest również wybrać temat jak najbardziej oryginalny, taki, który nie był wcześniej zbyt często opracowywany. Wtedy łatwiej będzie napisać unikalną pracę. Dobranie takiego tematu jest też pewnym wyzwaniem, gdyż może się okazać, że ilość źródeł naukowych nie jest wystarczająca. Ale pisanie pracy to w dużej mierze poszukiwanie informacji oraz ich analiza wraz z własnym komentarzem. Praca nie powinna być odtwórcza, lecz musi wnosić do danej dyscypliny naukowej coś nowego. Nie zawsze muszą to być odkrycia i nowe badania, lecz wystarczą osobiste wnioski i komentarze. Są one mile widziane w gronie kadry naukowej, która będzie oceniała Twoją pracę. Pisanie pracy licencjackiej w mniejszym stopniu wymaga takiego właśnie podejścia, ale jest mile widziane. Pisanie pracy magisterskiej z kolei to większe wyzwanie i tutaj sam wybór tematu jest o wiele bardziej kluczowy dla osiągnięcia ostatecznego efektu. Profesjonalne pisanie prac to główne zadanie naszej firmy, dlatego chętnie pomożemy w dobraniu właściwego tematu. Zapraszamy do współpracy :)
Jak ułożyć konspekt lub plan pracy ?
Pisanie pracy magisterskiej, licencjackiej lub inżynierskiej wymaga ułożenia dokładnego konspektu lub przynajmniej ogólnego planu pracy. Po jego akceptacji przez promotora, można rozpocząć proces realizacji opracowania naukowego. Nie należy rozpoczynać pisania zanim promotor zatwierdzi plan, ponieważ praca wykonana w tym zakresie może się okazać daremna. Plan jest głównym trzonem pracy, gdyż nakreśla on poszczególne kroki i działania, aby skutecznie zrealizować ostateczny cel. Należy wybrać nazwy rozdziałów i podrozdziałów w taki sposób, aby rozpocząć od najbardziej ogólnych zagadnień. Te należy umieścić pierwszym rozdziale. Dlatego on musi być rozdziałem teoretycznym, który wprowadza w tematykę pracy. Podrozdziały w rozdziale pierwszym muszą zawierać dokładne zestawienie głównych pojęć i stanowić wyczerpanie tematu. Rozdział drugi może być rozwinięciem pierwszego, jeśli jest to praca licencjacka lub magisterska. Dlatego w drugiej części może być zawarta bardziej szczegółowa teoria, lub opis podmiotu, albo przedmiotu jaki opisujemy w ramach tematu pracy. Jeśli praca jest badawcza, wówczas rozdział drugi może zawierać metodologię, a więc prezentację celu pracy, problemu badawczego, pytań badawczych, hipotez, narzędzi badawczych, zmiennych, wskaźników a także terenu i populacji badawczej. W rozdziale trzecim takiej pracy jest zazwyczaj analiza badań własnych. Praca licencjacka nie jest z reguły pracą badawczą, więc rozdział trzeci takiej pracy może mieć charakter analityczny, porównawczy albo po prostu opisowy. W takim rozdziale student powinien wyciągnąć wnioski z toku realizacji całego opracowania. Pisanie pracy licencjackiej zazwyczaj przebiega w trzech rozdziałach i tak też powinien być zbudowany jej plan. Pisanie pracy inżynierskiej jest uzależnione od szczegółowych wytycznych uczelni. Takie prace zawierają od trzech do nawet dziesięciu szczegółowych rozdziałów, ponieważ osobne części stanowi np. opis indywidualnego przypadku, a także wyniki oraz dyskusja badań. Pisanie pracy magisterskiej przebiega w standardzie czterech lub pięciu rozdziałów, ale zdarzają się prace o wiele bardziej obszerne. Dobrze skonstruowany plan to punkt wyjścia do rozpoczęcia pisania. Studenci mają jednak spory problem, aby przejść ten trudny etap i uzyskać akceptację planu u promotora. Nasi redaktorzy mają duże doświadczenie w pisaniu planów do prac. Dlatego warto zgłosić się do nich i skorzystać z konsultacji w tym zakresie. Oni napisali już tysiące planów do różnych prac dyplomowych, dlatego skorzystaj z ich wiedzy i doświadczenia. Nie marnuj czasu. Pisanie pracy stanie się łatwe i przyjemne :)
Jak zebrać bibliografię do pracy dyplomowej ?
Pisanie pracy powinno się odbywać w oparciu o literaturę naukową. Student może zamieszczać w pracy własne wnioski, co jest bardzo mile widziane. One pokazują tok myślowy autora i stanowią o jego własnym wkładzie w opracowanie naukowe. Nie można jedynie powielać treści, które są opisane w literaturze naukowej, aby praca nie była odtwórcza. Konieczne jest podpieranie się książkami, czasopismami, stronami internetowymi, które zawierają zweryfikowane naukowo treści. Aby właściwie je zweryfikować, należy sprawdzić, czy są w nich zawarte przypisy, cytaty i odniesienia do twórczości naukowej z danej dziedziny. Nie mogą to być treści niepoparte analizą naukową i dorobkiem pisarskim najbardziej znanych twórców z danej dziedziny.
Pisanie pracy magisterskiej wymaga zastosowania minimum trzydziestu pozycji bibliograficznych, ale często ilość ta przekracza nawet sto opracowań naukowych. W pisaniu prac licencjackich ilość ta może być mniejsza. Niektóre uczelnie wymagają po piętnaście lub dwadzieścia pozycji. Nie jest to jednak jednolita zasada na uniwersytetach, ponieważ niektóre nakreślają tu znacząco większe ilości. Podczas pisania pracy inżynierskiej student powinien się skupić zwłaszcza na aspektach praktycznych, ale bibliografia naukowa również jest wymagana. Pisanie pracy zaliczeniowej także powinno być poparte kilkoma pozycjami o wartości naukowej. Bez nich praca może nie zostać zaliczona, ponieważ nie będzie miała charakteru naukowego.
Zbieranie bibliografii do pracy dyplomowej lub zaliczeniowej odbywa się przeważnie przed rozpoczęciem pisania pracy. Jednak dopiero podczas jej tworzenia okazuje się, które pozycje będą dla niej przydatne, a które nie będą użyte. Mimo wszystko w spisie bibliografii mogą się znaleźć też te opracowania, których student nie zamieści w przypisach. Pozostałe opracowania mogą być uznane jako inspiracje naukowe, które były pomocne do stworzenia samodzielnych treści. Redaktorzy na naszym portalu Pisarze.org posiadają odpowiednią wiedzę i kompetencje, aby skonstruować profesjonalny spis bibliograficzny do pracy. Z nami pisanie pracy naukowej staje się łatwiejsze, a jego efekt jest o wiele lepszy.
Jak napisać wstęp do pracy dyplomowej ?
Wstęp w pracy naukowej stanowi jej esencję. Często jest pisany dopiero na sam koniec, kiedy praca jest już gotowa. Jest to całkowicie uzasadnione działanie, ponieważ wówczas autor zna już treść swojego dzieła i może się do niej odnieść we wstępie. Wobec tego pisanie wstępu na samym początku może być daremne. Wstęp wówczas nie oddaje pełnej specyfiki i zawartości pracy. Podczas pisania pracy magisterskiej, lub licencjackiej jej koncepcja może się zmieniać. Osoba pisząca w trakcie realizacji ma różne pomysły, kierunki badań, dobór źródeł naukowych. Wszystkie te elementy znajdują swoje odzwierciedlenie we wstępie. Dlatego też nie jest dobrym rozwiązaniem, aby pisać go na samym początku. Znaczna jego część tuż po napisaniu pracy może stać się nieaktualna. We wstępie autor podaje powód wybrania danego tematu pracy. Najczęściej powodem tym są osobiste zainteresowania autora opisywanym zagadnieniem. Motywem może być też chęć poszerzenia wiedzy i podzielenia się nią z innymi osobami. Ponadto we wstępie należy wskazać cel badawczy pracy oraz problem badawczy. Celem tym jest zazwyczaj analiza i ocena jakiegoś zjawiska, podmiotu, przedmiotu. Autor podczas pisania pracy dokonuje analizy na podstawie istniejącego materiału naukowego. Następnie może też wykonać własne badania, aby nimi poprzez swoje hipotezy. Po zebraniu tych wszystkich danych, osoba pisząca poddaje je ocenie i porównaniu. Tym samym zostaje osiągnięty cel badawczy. Kolejny element wstępu to wskazanie zakresu pracy np. chronologicznego lub tematycznego. Autor w tym punkcie akcentuje ramy, poza które nie zamierza wyjść w swojej pracy. Należy bowiem podkreślić, że praca magisterska, licencjacka lub inżynierska jest zbyt mała objętościowo, aby wyczerpać w niej jakikolwiek temat. We wstępie należy też opisać w skrócie schemat budowy pracy dyplomowej w oparciu o konstrukcję planu. Konieczne jest wskazanie ile rozdziałów zawiera praca, że w ich obrębie jest podzielona na podrozdziały. Mile widziane jest także opisanie w trzech, lub czterech zdaniach co zawierają dane rozdziały i podrozdziały. Wstęp powinien zachęcać czytelnika do przeczytania całej pracy dyplomowej. Nie może być nudny, a więc też nie powinien być zbyt długi . Przeważnie wystarczy napisać go na jedną lub dwie strony, ponieważ jest to tylko wyciąg najważniejszych rzeczy opracowania naukowego. Pomimo, że wstęp jest bardzo zwięzłym elementem pracy naukowej, to przysparza studentom najwięcej problemów i pochłania sporo czasu. Podczas jego tworzenia warto skorzystać z pomocy specjalistów w danej dziedzinie . Na naszej stronie pracują redaktorzy, którzy napisali dziesiątki wstępów do różnych prac. Szybko wyprowadzą z błędu każdego zakłopotanego studenta. Z nami pisanie prac zyskuje inny , lepszy wymiar.
Oczywiście czas odgrywa tutaj znaczącą rolę. Tym samym nie czekaj i już teraz zamieść darmowe ogłoszenie w naszym serwisie!